Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Birebir Özel Ders Verenler olarak bizim amacımız özel ders, branşında uzman bir eğitimci ile öğrencinin birebir çalışmasını sağlamaktır. Eğitimcinin, öğrencisine odaklabilmesinin, öğrencinin hangi konularda eksik olduğunu görmesinin ve öğrencinin hangi tür konuları anlamakta zorlandığını anlayabilmesinin en kolay olduğu çalışma türü olduğundan Birebir Özel Ders en faydalı ve en verimli çalışma şeklidir. Biz ihtiyaç duyulan her konuda özel ders verilebiliriz.

Birebir Özel Dersin Amacı Nedir?
Özel ders genel olarak, girilecek bir sınavdan yüksek puan almak için alınır. Ülke ve çağın şartlarında öğrencinin hayatı sınav olduğu için bu ihtiyaçla sık sık karşılaşılır. YGS – LYS, teog, Kpss, sınavları, not yükseltme ve bunun gibi  sınavlar… bu liste öğrencinin öğretim hayatı boyunca bitmez. Bu sınavların bir çoğunun ölçme ve değerlendirmesi rekabet mantığı ile yapıldığı için özel ders almak, bir öğrenci için ciddi bir avantaj haline gelmektedir.

Özel Ders Almak Gereklimidir?
Birebir Özel Ders Verenler olarak bizim edindiğimiz tecrübeler ile  öğrencilerin hepsi için “hayır” cevabını vermek mümkün değil. Malesef ülkemiz eğitim standartları oldukça düşük. Bir çok saygın sitede yüz bin öğretmen açığının olduğu beyan edilmektedir. Bu miktarda bir açığın hemen kapatılması mevcut şartlarda pek mümkün değil. Bu durum da, bir öğretmene gereğinden çok daha fazla öğrenci düşmesi demek, ama bu günüzde pekte mümkün değil. 20-30 kişilik sınıflarda öğretmen eksikliği ile verilen eğitim çocuğun istenilen seviyeye gelememesine yol açıyor. Bu konuda öğrencilere yardımcı olmak amacında kurulmuş olan Dershaneler de, malesef bir kapatılmış durumda. Tek alternatif Birebir Özel Ders Verenler i iyi seçmektir. Kaldı ki modern eğitim ve öğretim , her öğrencinin farklı farklı zeka yapılarına sahip olduğunu ve öğrencileri sınıflandırma ve gruplandırmanın yanlış olduğunu savunmaktadır. Örneğin geometri konusunu, klasik yöntemlerle anlatıldığı zaman anlayamayan bir öğrenci özel ders alarak konuya tamamen hakim olabilmekte ve sınavlarından çok yüksek notlar alabilmektedir. Benzeri örnekler artırılabilir. Özetle özel ders almak, her öğrenci için olmasa da bir çok öğrenci için şarttır.