Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Cografya  Özel Ders Sınıf ortamında herkesin birbirinden farklı öğrenme yöntemlerinin, algılama biçimlerinin öğrencileri etkilediği ve özellikle kalabalık sınıf ortamında eğitim gören öğrencilerin öğrenme noktasında sıkıntılar yaşadıkları ve yeterli not tutamadıkları yadsınamaz bir gerçektir. Cografya  Özel Ders  olarak nitekim bu zayıf alan öğrencilerin isteksizliği ve motivasyonsuzluğu neticesinde derslerin başarılı 3-5 öğrenciyle yürütüldüğü de gözlemlenmekteyiz.

Sınıfta sunulan konu öğrenciye ilginç geliyor ve öğretmen de ilgi çekici biçimde işliyorsa, öğrenilen bilgilerin sürekli hatırlanacağı zannedilir. Oysa öğrenilenlerin büyük bir kısmı çok kısa sürede unutulur. Bilgiyi saklamanın ve ilerde anımsamanın en etkili yolu not alma ve daha sonra bu bilgileri tekrarlamalıdır. Birçok öğrenci derste etkili bir biçimde nasıl not alınacağını bilmez. Öğretmenin anlattığı her şeyi onun tümceleri ile yazmaya çalışır.

Not alma, özellikle derslerde ders kitabında bulunmayan açıklamaların, düşüncelerin, okunan kitap ya da yazıların, dinlenilenlerin, gözlenenlerin ve ya düşünülenlerin ana noktalarının saptanarak, kısaca kaydedilmesidir.

FAKAT not alma kolay bir eylem değildir. İlkokuldan itibaren bu becerinin kazanılması ve geliştirilmesi gerekir. Not almada en önemli nokta, ana düşüncelerin bulunması ve özümsenerek kişinin kendi tümceleriyle yazmasıdır.Biz Cografya  Özel Ders olarak tüm bu konularda öğrencilerimizi bilinçlendirip hangi dersi nasıl dinleyeceği, nasıl çalışacağı konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu sebeple biz Cografya  Özel Ders olarak  öğrencilerimizi derste daha etkin duruma getirmek, öğrenilenlerin kalıcılığının sağlanması için şart olan tekrarın nitelikli olarak gerçekleştirmek, öğrenciye zaman ve enerjiden kazanç sağlamak  ve en önemlisi konuyu anımsamak için doğru notlara bakması için gerekli olan özel hazırlanmış ders notlarıen kısa zamanda siz öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Özel diyoruz. Çünkü rüzgarlar konusu işlenirken en çok sapma hangi rüzgarlardadır? Neden? gibi sorulara pek çok kaynakta değinilmediğini ; değinilse bile açıklanmadığını ve es geçildiğini göreceksiniz.Ve ya saat dilimleri konusu işlenirken hangi meridyenin veya boylamın kaçıncı saat diliminde bulunduğu gibi hesaplamalara değinilmeden geçiştirildiği görülmektedir. COĞRAFYA Cografya  Özel Ders öğrencilerimizin korkulu rüyası olmaktan çıkarak YGS ve LYS de soruları çok rahatlıkla çözebilecek seviyeye gelecektir.