Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Fizik Özel Ders öğrencilerin sayısal dersler içerisinde en çok zorlandığı derslerden biri de fiziktir. Bunun olası nedenleri aşağıda etraflıca incelenecektir. Fizik özel ders izmitte öğrencilerin tüm branşlarda özel eğitim veren öğretmenlerin en iyilerini bir araya getirerek en iyi eğitimi vererek , tam kapasite ile çalışmaya devam etmekte ve öğrencileri en iyi şekilde sınavlara ve yazılılara hazırlamakta.

Fizik Özel Ders Fizik bütün temel bilimlerin ayrıştığı anakayadır. Ortaya koyduğu yasalar bütün bilimlerce kullanılmaktadır. Fiziği anlamak hayatı anlamaktır desek abartmış olmayız.

Fizik Özel Ders fiziği anlamak istiyorsak öncelikle onun kavramsal altyapısına iyice hakim olmak zorundayız. Fiziğin yapısı bir piramite benzer ve bütün konuları diğer konuya geçiş için önkoşul niteliği taşır. Kendi içerisindeki konuları anlamak da çoğu zaman yeterli olmaz. Diğer sayısal derslerle ilgili bir temel eksikliği fiziği anlamakta güçlükler çıkarabilir.

Fizik Özel Ders fiziğin konularını ayrı olarak ele almak, birbirinden soyutlamak fiziğin kuramsal temellerinden tamamen sapmak anlamına gelir. Bu nedenle fiziğe çalışırken diğer sayısal derslerle, özellikle de matematikle ilgili bir sorununuz bulunmadığından emin olunuz. Matematiğin kullandığı kuramlar temelini fizikten alır, ama fizik amiyane tabirle matematikçe konuşur. Yani olayların dayandığı fiziksel kanunlar matematiksel formüllerle ifade edilir.