Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

İzmit Fizik Özel Ders doğayı oluşturan sistemleri konu edinen bilimler arasında fizik ayrı bir yerde durmaktadır. Fizik matematiksel ifadeler ve formüller kullanarak, bunların belirli kavramlar, tanımlar ve yasalara dayandırılarak açıklanmasına dayanan bir disiplindir.İzmit Fizik Özel Ders Bütün bilimlerle ilişkilidir. Birçok bilime veri sağlar ve onlara ışık tutar.

İzmit Fizik Özel Ders fizik dersinin sınavlarda başarılı olmaya yönelik olan katkısı oldukça fazladır. Sayısalcı olmayan öğrenciler bile kendi alanlarında yüksek puan alıp başarılı olabilmek için matematiksel derslere çalışmaktadırlar ki diğer adaylar arasında avantajlı konuma gelebilsinler. Hatta yalnızca üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde değil, Biyoloji, Tıp, Mühendislik bölümlerinden birinde okuyup başarılı olabilmek için bile fizik dersine dair temelin çok sağlam olması gerekir. Çünkü dönemler içerisinde fizik konu alanına giren termodinamik, mukavemet gibi dersler seviyelerine göre yarıyıllara dağıtılmıştır ve ön koşul dersler şeklinde verilmektedir.   Fiziğin temel aldığı yasalar ve olayları tanımlamakta kullandığı formüller, kendisiyle bağlantılı diğer fen bilimlerinin de verilerine kaynak teşkil etmektedir.

İzmit Fizik Özel Ders ister sayısalcı olun ister eşit ağırlıkçı isterse sözelci olun fizik dersi sırtınızı dönme lüksünüzün olmadığı bir derstir. Eğer 9. sınıfsanız kanalize olacağınız alan henüz belli olmamıştır ve ilerleyen dönemlerde başarı durumunuza göre kendinize bir mini yol haritası çizmiş, yöneleceğiniz alanla ilgili ilk fikirlerinizi oluşturmaya başlamış olabilirsiniz. Bu haritayı çizerken sayısal dersleri, özellikle de fiziği dışarıda tutmanız büyük hata olur. Bu derslere de seçmeyi düşündüğünüz branşa ait bir dersmiş gibi çalışmalısınız. Eğer sayısal seçmişseniz zaten fizik sizin hayatınız haline gelecektir. Fakat sayısal öğrencileri diğer fen bilimlerine ait dersleri, hatta matematiği yapabilmekte, buna mukabil fizikte zorlanmaktadırlar. Fizik dersine çalışırken en başta onun kullandığı temel kavramlara, konu alanlarına, temel sayısal formüllerine, kısacası kendine has ifade diline hakim olmanız gerekmektedir. Çünkü bu birikimsel bir süreç işleyecektir. Bir konuyu anlamadan asla diğerine geçmemelisiniz. Önceki konulara ait bir eksik, kendisinden sonra gelen konulara da sirayet edecektir. Zaman zaman eski konulara dönüş yapmanız ve düzenli tekrarlarla onu pekiştirmeniz gerekecektir. Fizik dersini öğrenmenin bir diğer şartı dersi çok iyi takip etmektir. Bütün dikkatiniz öğretmende olmalı, düzenli not tutma alışkanlığı edinmeli, öğretmenin çözdüğü bütün örnekleri takip etmeli, her ayrıntının üzerinde özenle durmalısınız. Öğretmeninizle sürekli diyalog halinde olun ve anlamadığınız bir yer olduğunda mutlaka sorun.

İzmit Fizik Özel Ders fizik dersine yönelik bireysel çalışmalar da önemlidir. Konuları kendinize özgü bireysel senaryolarınızla hikayeleştirerek anlamlı hale getirebilirsiniz. Muhakeme, beyin fırtınası ve sonuç çıkarımları yapmayı asla ihmal etmeyin. Yardımcı kaynaklardan geniş bir soru havuzu oluşturun ve bol bol soru çözerek, kendinize öğrendiklerinizi kullanabileceğiniz somut yaşantılar oluşturmaya çalışın.