Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

İzmit Birebir Edebiyat Özel Ders edebiyat kişinin duygu ve düşüncelerini, kendine özgü sanatsal bir dil kullanarak sözlü ya da yazılı olarak anlatabilme sanatı olarak tanımlanabilir. İlgilisi için çok zevkli, diğer öğrenciler için ise ilginç bir sunumla desteklenmedikçe kabus haline gelebilitesi yüksek olab bir derstir.

İzmit Birebir Edebiyat Özel Ders edebiyat dersi konuları dönemsel olarak ölçeklendirilmiş ve birbirinden ayrılmıştır. Ezbere dayalı bir ders olmakla birlikte öğrendiklerinizi kullanabileceğiniz, üst düzey bilişsel davranışlar isteyen konular da vardır. Örneğin bir hece ölçüsü ya da aruz ölçüsünün dörtlüklere nasıl uygulanacağının, aruz ölçüsü kurallarına uyulup uyulmadığına bakarak hangi edebi döneme ait bir eser olduğunun yorumlanabilmesi gerekir.

İzmit Birebir Edebiyat Özel Ders sözel bilgi yoğunluğu fazla olan derslerde hafızamızın nasıl çalıştığını, bilgileri nasıl kodlamamız gerektiğini, böylece gerektiğinde nasıl geri çağırmamız gerektiğini bilirsek, unutmaları ve önlemiş oluruz. Bunun için eğitim koçlarımızdan yardım alabilirsiniz. Size uygun bilişsel senaryolar oluşturabilir, hatta yazarak çalışıyorsanız öğrendiğiniz kavramları hikayeleştirebilirsiniz. Böylece bilgi grupları sizin için anlamlı hale gelmiş olur. Sabahtan akşama kadar oturup divan edebiyatına çalışmak ve önemli yazarlar ile şairleri ezberlemek belki bir günlüğüne hatırda tutmanızı sağlar ama ondan sonra bilgi uçar gider. Çünkü uzun süreli belleğe gönderilmemiştir. Bu yüzden biz sürekli tekrar yaparak bilgilerimizi sürekli taze tutacağız, bunu yapabilmek için de bol bol soru çözeceğiz. Tabi bu sorular güçlü çeldiriciler içeren, eleyici sorular olmalıdır.

İzmit Birebir Edebiyat Özel Ders Öğretmenimizin işini kolaylaştırmalı ve derse hazırlık yaparak gelmeliyiz. Dersin her sürecinde var olmalıyız. Öğretmen size kapalı ve açık uçlu sorular sorarak derse çekmeye çalışacak, arasıra susarak kendisini tamamlamanızı isteyecektir. Lütfen size atılan bu paslara hazırlıklı olun ve gole çevirmeye çalışın.

İzmit Birebir Edebiyat Özel Ders ekibimiz hem okul derslerine yönelik, hem sınavlara yönelik hem de ÖSYM sınavlarına hazırlık hizmetleri sunmaktadır. Hakim belirleyici tamamen öğrencinin ihtiyaç, beklenti ve hazırbulunuşluk düzeyidir. Edebiyat dersini bireyselleştirilmiş öğretim yöntemleri uygulayan öğretmenlerden öğrenmek başarı düzeyinizi arttıracak ve edebiyat dersiyle ilgili karşınıza çıkacak her duruma hazırlıklı hale gelmenizi sağlayacaktır.