Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

İZMİT MATEMATİK ÖZEL DERS

İzmit Matematik Özel Ders matematik şekil, sayı ve çoklukları, aralarındaki bağıntıları ve birbirleriyle ilişkilerini analitik düşünce yoluyla inceleyen bilim dalıdır. Matematik dersi öğrencilerin en çok zorlandığı, önyargıların ve olumsuz tutumların kurbanı olmuş derslerden biridir. Çoğu öğrenciye işkence ve angarya iş olarak görünmektedir. Oysa ki hayat bir matematiktir ve biz düşünürken, konuşurken, onun bize sağladığı düşünce ilkelerinden yararlanır, hayatımızdaki sorunlara çözümler buluruz.

İzmit Matematik Özel Ders matematik dersini öğrenmenin birinci şartı matematiğin kullandığı temel prensiplere, kavramlara, ilkelere ve yöntemlere hakim olmaktır. Doğal sayı, rakam, sayma sayıları, bölünebilme kuralları, çarpım tablosu, dört işlem, üs alma, kare veya küp alma, kökün dışına çıkarma, sayının önündeki işaretin parantez dışına nasıl çıktığı gibi konular matematiğin temel becerileridir ve bunlar kazanılmadan diğer konulara geçmenin, bilmediğiniz dili konuşan birini anlamaya çalışmaktan farkı olmayacaktır. Diğer şartsa dersi derste öğrenmektir. Herşeyden önce üşengeç olmamalı ve düzenli not tutma alışkanlığı edinmelisiniz. Öğretmeni çok ama çok iyi dinlemeli, çözdüğü örnekleri iyi takip etmelisiniz. Anlamadığınız bir yer olduğunda mutlaka sormalısınız. Derse gelirken bir ön hazırlık çalışması yapmanız çok faydanıza olacaktır. Eğer öğretmeniniz bir ödev verdiyse onu yapmayı ihmal etmemelisiniz. Matematiği öğrenmek isteyen biri sürekli problemlerle karşılaşarak onları çözmeye çalışmalıdır. Birikimli bir süreç halinde konu sıralaması ve bütünlüğüne bağlı kalarak günü gününe çalışmalı, tekrarlar yapmalısınız.

İzmit Matematik Özel Ders matematik dersinin lugatında soru tipleri sonsuzdur. İçlerinde hiç işlem gerektirmeyen, yalnızca şık eleyerek ya da basit mantıksal ilişkiler kurarak yapılabilecek sorular da bulunur, değme profesörleri terletecek sorular da. Matematik soru çözerek öğrenilir. Geniş bir soru havuzu oluşturmalı ve bunları çözerken o konuya ait temel ilke ve prensipleri öğrendikten sonra hemen uygulama yoluna gitmelisiniz. Yapamadığınız soruları öğretmeninizle beraber çözmelisiniz.

İzmit Matematik Özel Ders öğretmenlerimiz ister matematiğe ait temel becerileri edinmeye, ister daha ileri seviye konuları öğrenmeye ihtiyaç duyun size gerekli desteği vereceklerdir. Matematiğin kuralları nasıl değişmez ve tartışılmazsa onu sunuş ve anlatış yöntemi de dersin anlaşılmasının mümkün kılacağı gerçeği de öyledir. Her hazırbulunuşluk düzeyine hitap eden programlarımızdan birini seçerek siz de matematiğe dair korkularınızın eriyip yok olacağı günlere doğru yürüyüşe geçebilirsiniz. Okula takviye eğitimi alabilir, sınavlara yönelik ekstra çalışmalar yapabilir, TEOG, LYS, YGS, KPSS, ALES sınavlarına hazırlık programlarımızdan faydalanabilirsiniz. Sözel çıkışlı öğrenciler için bile sınavlarda diğer adayların önüne geçmesi için matematik kilit bir öneme sahiptir. O yüzden branşınız ne olursa olsun matematiği dışlamak iyi bir fikir değildir.