Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders tarih dersini sizin için sorun olmaktan çıkarıyor. Bu dersin her öğrenci tarafından sevilmediğini biliyoruz. Bir derste başarılı olabilmenin yolunun o dersle ilgili olumsuz tutumları değiştirmekten geçtiğini biliyor ve önce işe bu önyargıları kırarak başlıyoruz.

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders size özel, seviye ve hazırbulunuşluk düzeyinize göre bir program uygulayan, bireysel farklılıklarınıza hitap eden ders seçenekleriyle hizmetinizdedir. Bu hareket planıyla çalışan bir öğretmenden özel ders almak öğrenciye hem tarih dersini sevdirir, hem de başarı düzeyini arttırır.

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders  tarih dersine çalışırken konu sıralaması ve konu bütünlüğüne riayet etmelisiniz. Derste öğrendiklerinizi düzenli tekrarlarla pekiştirmelisiniz. Soru çözümü işine özel bir önem vermeli, konu çalıştıktan sonra konuya ait soru çözümü işini hemen peşinden getirmelisiniz. Tekrarlar böylece daha sağlam bir nitelik kazanmış olur. Konu sıralamasına mutlaka harfiyen uyun. Tarih çalışırken bütün mesele tarihsel olaylardır ve olaylar bir kronolojik sırayla meydana gelir. Bir fikm izler gibi, dizi izler gibi hareket etmek zorundasınız o yüzden.

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders  soru çözümünde hücreleme yöntemiyle soru hazırlayan yayınları seçmeniz yararınıza olacaktır. Hücreleme yöntemine göre bütün sorular konularına ve konu alt başlıklarına göre gruplandırılmıştır. Tarih soruları çok çeşitli olabilmektedir. Size bir yargı verip onunla ilgili öncüllerden çıkarım yapabilmenizi istediği gibi, doğrudan bilgiye dayalı sorular sorabilmektedir. Bazı konularda anahtar kelimeleri bilmek önem kazanmaktadır. Örneğin Atatürk ilkeleri konusunda size Atatürk’ün bir sözünü verir ve hangi ilkelere vurgu yaptığını sorar. Hangi anahtar kelimelerin hangi ilkeyle ilgili olduğunu bilmeden bu soruları çözmeye kalktığınızda, cevap anahtarında gördüğünüz cevap ağzınızdan şu kelimelerin çıkmasına sebep olacaktır “ne alaka yahu”.

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders  öğretmenleri bu ve benzeri sayısız ipuçlarını ve tarih dersine verimli çalışma yöntemleri konusunda sizi aydınlatacaktırlar. Söz konusu sözel dersler olduğunda işin içerisine belirli kavramlar, ilkeler ve yorum gücü girmektedir. Akademik becerileri kazanmanın yanında bu püf noktalara da hakim olmanın işinize ne kadar yarayacağını sınavda göreceksiniz.

Kocaeli Birebir Tarih Özel Ders ekibimiz işlerini ciddiyetle yapan, alanlarında 5-10 yıllık deneyimli, her öğrenci ve seviyeye uygun ders verebilecek yeterlilik ve kabiliyete sahip uzman personelden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz rahatça konu eksiklerini giderebilmekte, okulda öğrendiklerini pekiştirebilmekte, anlamdıkları konuları öğretmenlerine sorabilme imkanı elde edebilmektedirler. Tarih soruları YGS, LYS ve KPSS Genel Kültür oturumunda karşımıza çıkmaktadır. Öğretmenlerimiz hepsine ait soru tarzları, çıkmış sorular ve çıkabilecek sorulara dersin akışı içinde uygun olduğu zaman yer vererek karşılaşılacak her duruma karşı hazırlıklı hale gelebilmeniz için somut yaşantılar oluşturmaktadırlar. Başarının şans işi olmadığını, insanı ondan alıkoyan tek şeyin doğru insanlardan yardım almak ve planlı programlı bir çalışma planı izlemek olduğunu, ekibimizin sizin için en doğru tercih olduğunu yapacağınız birkaç dersten sonra siz de göreceksiniz.