Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders dilimizi bütün yapısal özellikleriyle, gramer kurallarıyla, zenginlikleriyle tanıyoruz. Türkçe dersini böyle algılamalıyız. Türkçe dersinin çok geniş bir konu alanı vardır. En başından itibaren işi sıkı tutmalıyız.

Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders kapsamında TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES sınavları hazırlık programlarımız ve okula yardımcı takviye eğitimlerimiz mevcuttur. Öğrencilerimiz bunlar arasından kendileri için en uygun olanını seçerek hemen özel ders almaya başlayabilirler.

Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders türkçe dersini bir türlü yapamadığını söyleyen çok sayıda öğrenci vardır. Onlara neden anlamadıklarını sorduğumuzda ”hocam cümleyi ögelerine ayırabilmek, yapım eklerini çekim eklerini bilmek bana ne kazandıracak. bu derse çalışmak bile içimden gelmiyor. Çok sıkıcı” cevabını alıyoruz. Aslında onların serzenişi türkçe dersine değil, bugüne kadar türkçe dersini anlatma iddiasında bulunan öğretmenlerinedir. Çünkü bu ders gerçekten de ilgi çekici olmayan bir sunumla ruh darlayıcı bir hale dönüşebildiği gibi, güzel bir sunumla öğrencinin ilgisini bir anda cezbedebilmektedir.

Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders öğretmenlerinden türkçe dersi almak öğrencilerin türkçe dersiyle ilgili düşüncelerinin tamamen değişmesine neden olacak. Çünkü sözel derslerde hafızanın ve belleğin nasıl kullanılacağının bilinmesi hayati önem taşır. Hatırlayamamak öğrenememek değil, bilgiyi saklandığı yerden geri çağıramamaktır. Bilgi anlamlı hale getirilerek, bağlantılı olduğu bilgilerle birlikte örgütlü bir şekilde saklanırse daha kolay hatırlanırlar. Sözel dersler için kurallar hep aynıdır. Tekrar yap. Konu sıralamasına ve bütünlüğüne sadık kal. Dersi iyi takip et ve bol soru çöz. Bunları elbette herkes biliyor. Ancak unuttukları şey bilgilerin nasıl anlamlı hale getirileceği, nasıl işleneceği, nasıl yapılandırılacağı ve hatta nasıl saklanacağıdır.

Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders türkçe zor öğrenilen bir ders değildir. Ama nasıl sunulacağının bilinmesi ve bunun öğrenci düzeyine uygun bir formatta verilmesi gerekir. Öğrenciler böyle bir öğretmenle türkçe dersini çok daha iyi öğrenirler. Öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve son derece deneyimli eğitimcilerdir. Bu nedenle her öğretim yöntemini, her öğrenciye göre ders anlatımını başarıyla uygulayabilecek yeterliliktedirler. Bu nitelikle anlaşılmayan bir derse ait karanlık noktaları aydınlığa kavuşturmakta, öğrencinin derslere dair geliştirdikleri olumsuz tutum ve değer yargılarını kırmalarında onlara yardımcı olmaktadır. Ayrıca Türkçe zaman kaybına sebep olabilen bir derstir. Sorunun istediği cevap paragrafların içine adeta gizlenmiştir ve öğrencilerden bu örtülü anlamları çözmelerini istemektedir. Paragraflar zaten uzun. İyice hakim olmak için birkaç kere okumak zorunda kalınabiliyor. Oysa zaten bu ÖSYM’nin öğrencilerden beklediği şeydir. Oyalansınlar ve zaman kaybetsinler. Halbuki paragrafların çözümünde takip edilecek yollar ve püf noktaları bilinirlerse soruyu çözmek için gereken süre 1 dakikanın altına inebilmektedir. Kocaeli Birebir Türkçe Özel Ders öğretmenleri öğrencilerine bu becerileri kazandırmayı çok önemsemektedir ve bu konuda özel çalışmalar yapmaktadırlar.