Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Fizik Özel Ders öğrenciler için fizik dersini bir sorun olmaktan çıkarıyor. Fizik dersinin öğrencilerin en çok sıkıntı yaşadığı derslerden biri olduğunu biliyor, onların ihtiyaç ve beklentilerini merkeze alarak bir ders planı oluşturuyoruz.Kocaeli Fizik Özel Ders fizik dersini öğrenmekte öğrencilerin yaşadığı güçlükler okullarda kalabalık sınıflarda öğretmenin konuyu anlatıp geçmesiyle, verdiği her konunun öğrenciler tarafından anlaşıldığını varsaymasıyla iyice ayyuka çıkmaktadır. Bu nedenle öğrenciler fizik dersiyle ilgili sağlam bir altyapı kuramamakta, asgari becerileri dahi edinememektedirler. Öğrencilerin ancak durumlarını bilen, bu doğrultda öğretim yöntemi uygulayan bir öğretmenden ders görmeleriyle büyük mesafeler katedebilmesinin mümkün olacağı açıktır.

Kocaeli Fizik Özel Ders ekibi eğitim koçları öğrencinin fizik dersiyle ilgili genel durumu hakkında bir fikir edinebilmek için öğrencileri teşhis ve tanıma amaçlı hazırbulunuşluk testleri uygulamaktadır. Buradan elde edilen neticeye göre öğrenci için en uygun olan eğitimciye yönlendirilmekte, öğretmen de öğrenciye benzer testler uygulayarak hazırbulunuşluk durumunu tespit etmektedir. Ondan sonra geriye bir program oluşturup bu programı bütün seneye yaymak kalmaktadır.

Kocaeli Fizik Özel Ders fizik sorularının çözümü özel bilgi ve beceri gerektirir. Derse çalışırken takip edilmesi gereken yollar vardır. Ayrıca diğer sayısal derslerle ilgili problemlerin de büyük oranda aşılmış olması, fiziği anlamayı kolaylaştırır. Öğrenciler her şeyden önce dersi çok iyi dinlemeli, öğretmenin çözdüğü bütün örnekleri defterlerine kaydetmelidirler. Not tutma alışkanlığı, mesafe almak istiyorsanız kesinlikle edinmeniz gereken bir alışkanlıktır. Öğretmenlerimiz derslerde öğrencileri öğrendikleri bilgileri kullanabilecekleri problemlerle yüzleştirecektir. Olabildiğince fazla somut yaşantı kazanmak ve bunları düzenli olarak tekrar etmek bilgilerin kalıcı hale gelmesini sağlar. Eğer öğretmeniniz size ödev verdiyse bu ödevleri eksiksiz ve günü gününe yapmalısınız. Bir konuyu iyice öğrenmeden diğerine geçmemelisiniz. Anlaşılmayan bir nokta olduğunda mutlaka öğretmeninize sorun. Bu gerçekleşene kadar lütfen öğretmeninizin yakasından düşmeyin.

Kocaeli Fizik Özel Ders hizmetleri kapsamında öğrencilerimizi eksiklerini görüp giderebilme, sınavlarına yönelik özel dersler alabilmekte, proje ve ödevleri konusunda destek alabilmektedir. Ayrıca fizik dersi YGS, LYS sınavlarında öğrencilerin karşılaştığı bir derstir. İşin içine bir ÖSYM sınavı girdiğinde her ders için ayrı bir önem taşıyan soru çözüm tekniklerinin bilinmesi de önem kazanmaktadır. Öğretmenlerimiz bu farkındalıkla hareket eder ve öğrencileri karşılaşacakları her soruna karşı hazırlıklı ve donanımlı hale getirirler. Fizik dersi için bu püf noktaların bilinmesi apayrı bir öneme sahiptir. Bu da ancak öğrencileri her yönüyle tanıyan ve onlara bu doğrultuda çalışmalar yaptıran öğretmenlerin varlığıyla mümkündür. O halde bir an önce gelin ve fizik dersini ustalarından öğrenmenin kazandıracağı ayrıcalıklarla hedeflerinize ulaşmanın mutluluğunu yaşayın.