Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Geometri Özel Ders geometri dersi uzaydaki şekillerin incelenişidir.  noktaların, düzlemlerin, çizgilerin biraraya gelerek ortaya koydukları yeni şekillerin, bunlar arasındaki bağıntıların sayısal formüllerin tanımlandığı yasalar doğrultusunda inceleyen bilim dalıdır. Geometri ile ilişkimiz yalnızca ders çalışmakla sınırlı değildir. Farkında olsak da olmasak da biz geometriyi günlük hayatımızda kullanıyoruz. Bir odada otururken etrafımıza şöyle bir baktığımızda duvarların, kolonların, kirişlerin birbiriyle geometrik bir ilişki içerisinde olduklarını görürüz. Mimari eserler, binalar yapılırken matematiksel ve geometrik yasalar üzerine bina edilir. Herşey belirli bir ölçü doğrultusunda işler ve biz bir yemek yapacağımız zaman hangi malzemeyi ne kadar kullanacağımızı bu ölçüler sayesinde biliriz.

Kocaeli Geometri Özel Ders geometri dersi görsel-uzamsal zekaya hitap eder. Şekillerin oluşturduğu simetriyi, asimetriyi ve başka ilişkileri bilmeyi, bakınca görmeyi gerektirir. Düzlemler, çizgiler ancak belirli kurallar halinde bir araya gelirler ve ortaya çıkan yeni durumlar da yeni yasalarla tanımlanır. Bu algoritma ile geometrik şekiller ortaya çıkarak insan hayatındaki problem alanlarında kullanılır.

Kocaeli Geometri Özel Ders ile öğrenciye görelik ilkesine göre hareket eden uzman öğretmenlerle çalışmanın huzuruna varın. Her öğretim kademesine uygun ders seçeneklerimiz bulunmakta, SBS, LYS, YGS, LYS, KPSS sınavlarına hazırlığa yönelik dersler vermekteyiz. Geometri dersine çalışırken temel referans noktamız bol soru çözümü olmalıdır. Hazırbulunuşluk düzeyiniz ne olursa olsun sizi olduğunuz noktadan çok daha ilerilere çıkararak geometri dersine dair geliştirmiş olduğunuz olumsuz tutum ve değer yargıları kırmanızı sağlayacağız. Geriye bir tek sizin için en doğru olanı seçmek kalıyor.

Verilen Geometri Özel Dersleri

İlköğretim Öğrencileri için Geometri

teog Hazırlık Öğrencileri için Geometri

YGS Hazırlık Öğrencileri için Geometri

LYS Hazırlık Öğrencileri için Geometri

Lise 1 Öğrencileri için Geometri

Lise 2 Öğrencileri için Geometri

Lise 3 Öğrencileri için Geometri

Lise 4 Öğrencileri için Geometri

 

Geometri Dersi Konularından Bazıları

Geometrik Kavramlar

Açılar

Üçgenler

Dörtgenler-Çokgenler

Çemberler

Çemberde Yay ve Teğet Uzunluğu Hesabı

Kuvvet, Kuvvet Ekseni ve Kuvvet Merkezi

Çokgenler ve Çemberler

Geometrik Yer Kavramı ve Belirlenmesi

Çokgensel Bölgenin Alanı

Dairesel Bölgenin Alanı

Katı Cisimleri Alan ve Hacim Hesaplamaları