Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli  Geometri Özel Ders geometri dersi, uzaydaki şekilleri noktalar, düzlemler arası ilişkileri bir araya gelmeleri durumunda ortaya çıkabilecek yeni şekilleri ortaya koyduğu matematiksel yasalar ve formüllerle açıklayan bir bilimdir. Geometri dersi görsel uzamsal bir bakış açısı, geniş bir pencereden bakabilme, analitik düşünme ve yorum gücü gerektirir. Geometri dersiyle tanışıklığımız aşağı yukarı aynı zaman dilimlerine dayanıyor. Hepimizin bu dersle ilgili az çok söyleyecek şeyi vardır. Kimimiz çok sever, kimimiz sevmek bir yana gördüğü yerde kaçma isteği uyanır. Oysa matematikten, geometriden kaçış mümkün değildir. Hayat bir matematiktir ve hayata dair sorunlara çözüm üretmek için işte bu yasalar ve teoremlerden faydalanılır.

Kocaeli  Geometri Özel Ders ekibi sizlere geometri dersini öğretebilmek ve bu dersten başarılı olmanız için en uygun yöntemi seçecek. Bu yöntemin temelinde konuları işleyip temel kavramları ve formülleri verdikten sonra bu öğrendiklerinizi uygulayabileceğiniz somut yaşantılarla yüzleşmenizi sağlamak yatmaktadır. Geometri dersi okunarak kavranabilecek bir ders değildir. Öğrenciyi pasifize ederek geri planda tutmak hiç akıllıca olmaz. Öğrenci dersin her anında var olmalıdır. Öğretmeni çok iyi dinlemelidir. Aklında o günle ilgili en ufak bir soru işareti kalmamalıdır. Bu çok önemlidir çünkü problem alanları gittikçe daha karmaşıklaşacaktır ve anlaşılmayan bir nokta ortaya çıktığında sebepleriyle birlikte karışıklık düzeltilebilmelidir. O yüzden anlamadıklarınızı öğretmeninize sormaktan çekinmeyiniz lütfen. Bu ders yeni bakış açıları kazanarak problemleri yorumlayabilme dersidir. Bu yorum gücü de soru çözmeden, evde öğrenilenler tekrar edilmeden kazanılamaz.

Kocaeli Geometri Özel Ders her öğrencinin seviyesi, yatkın olduğu öğretim yöntemi farklıdır ve siz bu dersi iyi öğrenmek istiyorsanız kendinizle ilgili bu özdeğerlendirmeye sahip olmalı, öğretmeninizle bunları açıkça paylaşabilmelisiniz ki öğretmenleriniz size yardımcı olabilsinler.

Kocaeli Geometri Özel Ders kapsamında ilköğretim için geometri, LYS, YGS, TEOG sınavları için geometri ve liseler için geometri programlarımız yer almaktadır. Bu dersi öğrenmek istiyorsanız öğretmenlerinizin yönlendirmelerine açık olacak ve kendinizi onlara bırakacaksınız. Kısa zaman sonra göreceksiniz ki geometri sizin için artık sorun teşkil etmeyecek. Hatta geometri dersinin hayatın içinde olduğunu, kullandığımız her şeyin temelinde matematiksel ve geometrik yasaların yattığını keşfedeceksiniz.