Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Matematik Özel Ders Matematik dersini çalışırken profesyonel insanlardan yardım almak son derece önemlidir. Her öğretmenin yatkın olduğu öğretim yöntemi farklı olduğu gibi her öğrencinin de ihtiyaç duyduğu öğrenim yöntemi farklı olabilir. kocaeli matematik özel ders , Size düşen bu bireysel farklılıklar arasından kendinize en uygun olanını belirlemek ve böyle bir öğretmenle yola devam etmektir.

Kocaeli Matematik Özel Ders yeni mezun olmuş bir öğretmen deneyim eksikliği bulunmasına rağmen bu eksikliğini mesleğini icra etme yönündeki heyecanının ve isteğinin diri oluşuyla kapatmaktadır. Yaşının size yakın olması sizi daha iyi anlamasına yardımcı olur. Tecrübeli ve deneyimli uzman öğretmenler, yıllardır bir sürü öğrenciyle içli dışlı oluşlarının bir sonucu olarak her öğrenciye göre öğretim metodunu başarıyla uygulayabilmektedir. Bu öğretmenlerin hepsinin kendisine özgü avantajları vardır. Özel dersin maddi bir külfet getirmesi illa ki özel ders gerekli midir sorusunu beraberinde getirmektedir. Okullardaki matematik eğitiminin bireysel farklılığı göz ardı etmesine karşın özel ders ile bu farklılıkları yakalayabilmenin önemini bilen öğretmenlerle çalışabilme imkanının olması, özel ders almanın getirilerini gözler önüne sermektedir

KOCAELİ MATEMATİK ÖZEL DERS

Kocaeli Matematik Özel Ders matematik dersi öğrencilerimizin korkulu rüyası olagelmiştir. Matematik dersinin iyi anlaşılabilmesi için en hayati önem taşıyan unsur tercih edilen öğretim yöntemidir. Bu sanıldığından çok daha önemlidir. Çünkü aslında öğrencilerimizin gözlerinde büyüyen, ben yapamam düşüncesini zihinlerine yerleştiren şey aslında matematiğin kendisi değil, matematiğe karşı geliştirilen tutum ve önyargılardır. Bunda daha ilköğretim yıllarındaki matematik öğretmenlerinin tutumları bile rol oynamış olabilir. Öğretmenlerin büyük çoğunluğu anlamadığınız yeri sorun der ama öğrencilerimiz sormaya çekinirler. Çünkü sorduklarında karşılaşacakları tavır aşağılamaya kadar varabilmektedir. Ya da sınav soruları öğretmenin verdiklerini ne ölçüde aldığının, dersin hedefine ne ölçüde ulaşabildiğinin anlaşılmasına yönelik değil, öğrencilerin başarısız olmaları için özellikle seçilmiş bile olabilir. Burada öğrencilerin farklı hazırbulunuşluk düzeyinin dikkate alınmaması, bu doğrultuda öğretim stratejilerinin benimsenmemesi sorunu büyütmektedir.

Kocaeli Matematik Özel Ders matematik dersine çalışırken en başından başlamak önemlidir. Okuduğu öğretim basamağı farketmeksizin birçok öğrencinin kesirler, ondalık sayılar, dört işlem, çarpım tablosu gibi temel kazanımlarda eksikleri olduğu göze çarpmaktadır. Basit bir işlem hatası, işlem önceliğine dikkat edilmemesi sonucu topyekün etkileyebilmekte ve soru yanlış yapılmaktadır. Birikimli bir süreç olduğu fikrinden hareket edilmeli, konu bütünlüğüne bağlı kalınarak sıralamalı çalışılmalıdır.