Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler matematik dersi öğrencilerimizin hayatlarının her döneminde karşılaştığı bir derstir. Her zaman da öğrencilerin korkulu rüyası olagelmiştir. Aileler çocuklarının matematiği öğrenebilmesi için özel dersler aldırmakta, dershanelere göndermekte, ciddi bir maddi kaynak ayırmaktadır. Ancak buna rağmen istenen sonuçların elde edilemediği dikkati çekmektedir.

Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler matematiğin öğrenilmesi için herşeyden önce teslimiyetçi davranılmamalı, pes edilmemelidir. Oluşan önyargılar, öğrencileri matematiği anlama çabalarından caydırmaktadır. Bu kısımdan sonra matematik dersine nasıl çalışılması gerektiği bilinmelidir. Matematiğin kullandığı teoremler, kurallar, denklemler bilindiğinde onunla bağlantılı yeni problemlere uygulanması kolaylaşmaktadır. Bu yüzden matematik dersini bir piramit gibi düşüneceğiz ve tabandan tavana doğru ilerleyeceğiz. Bunun için öncelikle dört, işlem, çarpım tablosu, rasyonel sayılar gibi matematiğin temel konu alanlarını olan becerileri kazanmamız gerekir. Matematikte tek bir işlem hatası sonucu değiştirebilmekte ve sorunun yanlış yapılmasına sebep olmaktadır. Bu temel beceriler kazanıldıktan sonra ders derste öğrenilir prensibi akıllardan çıkarılmamalı ve öğretmen derste çok iyi takip edilmelidir. Her bir örnek çok önemlidir ve karanlıkta kalan tek bir nokta olmamalıdır. Derse katılımcı bir tavır içerisine girilmeli ve anlaşılmayan konular öğretmene sorulmalıdır.

Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler ders ne kadar dikkat ve özenle takip edilirse edilsin evde yapılacak ekstra çalışmalar ile desteklenmezse bir anlamı olmaz. Eğer öğretmen bir ödev verdiyse mutlaka yapılmalı, geniş bir soru havuzu oluşturularak, gelebilecek soru kalıplarına aşina olunmalıdır.

Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler konunun başında bir türlü gelmediğinden yakınılan başarının gelmesi için gerekli bir diğer koşul da dersin işleniş yöntemidir. Öğrenci öğretmen birlikteliği yakalanmalı ve öğrenci pasifize edilmekten kaçınılarak dersin içine çekilmelidir. Diyalog hali her zaman korunmalıdır. Bu noktalar okulda öğretmenlerin genelinin pek riayet etmediği konulardır ve öğrenci aradığı iletişimi ekseriyetle bulamamaktadır. Sayısal derslere yatkın olan öğrenciler dersi çabuk kavrayabilmekte ve arkadaşlarının önüne geçebilmektedir. Oysa matematik yapabilmek yalnızca sayısalcılara özgü bir imtiyaz değildir. Hele ÖSYM sınavlarında sözelciler, rakiplerini geçebilmek için ekstra matematik netlerine ihtiyaç duymaktadırlar ki matematiği dışlamak onlar açısından da hiç iyi olmaz.

Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler branşınız ve seviyeniz ne olursa olsun matematik dersinin öğretilmesine dair tüm teknikleri bilen ve uygulayan, öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduran öğretmenlerden özel ders almanın getirisini inkar etmek mümkün değildir.Kocaeli Matematik Özel Ders Verenler bu bilinçle hareket etmektedir. İster evinizde, ister ofisinizde, isterse İzmit’teki merkezimizde size uygun opsiyonlarımızdan faydalanabilir, matematik dersiyle ilgili her türlü sorununuzu çözmeleri için destek alabilirsiniz. Bir iki dersten sonra kurumumuzla ilgili iddialarımızın hiç de mesnetsiz olmadığını, aradığınız kaliteyi bulduğunuzu anlamanız uzun sürmeyecektir.