Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

KOCAELİ ÖZEL  DERSİN KLASİK EĞİTİMDEN  FARKI

Kocaeli özel ders , bir sınıfta öğretmen tarafından anlatılan ders, sınıftaki tüm öğrenciler için aynı olsa da, kaliteli ve özenli anlatılan derslerin bile her öğrenciye aynı etkiyi yapmadığı ortadadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her öğrencinin kendine özgü karakteri, özellikleri, dersi kavrama biçimi, öğrenme metodlarına ve her dersin bünyesindeki spesifik konulara karşı yeteneği onu diğer öğrencilerden ayırır. Özel ders ile birebir eğitim alan öğrencinin sınıf ortamında kalabalığın içerisinde eriyip gitmesi, dersten dışlanması engellenmiş olur.

Kocaeli özel ders

Kocaeli özel ders, sınıf ortamında öğrencinin konsanstrasyonu çok kolay dağılabilecek, ders içerisinde zaman zaman yaşayacağı odaklanma problemleri ile dersten kopması mümkün olacaktır. Dersin bir kısmını kaçıran öğrencinin ondan sonraki kısmı kavramak için göstereceği çaba çoğu zaman yetersiz kalacak ve anında müdahale edilemediği için üst üste biriken konular öğrenciye bir müddet sonra dev bir yük olarak binecektir. Özel ders tekniği ile bunların önüne geçilir, öğrenci derse odaklanır, dersi sahiplenir ve olası dersten kopmalarda derhal müdahale edilerek doğacak sıkıntılar giderilir.

Kocaeli özel ders , toplu ders ortamlarında öğrenci anlayamadığı konuların üzerine düşmekte güçlük çekebilir ve kafasına takılan soruları sormaya çekinebilir. Oysa birebir eğitim sisteminde öğrencinin anlamadığı konular halledilmeden bir sonrakine geçilmez ve öğrenci konuyu anlayana kadar sorularını sorabilir. Sınıf ortamında sorduğu sorulara alacağı cevap ile tatmin olması kesin olmayan öğrenci birebir eğitimde konuyu anlayana kadar farklı sorular sorabilir ve hatta aynı soruları anlayabilmek için birkaç kez dahi sorarak çözüme ulaşabilir.

Kocaeli özel ders , öğretmeniyle birebir muhatap olan öğrenci kendisini bir birey olarak tanır ve tanındığının farkına varır. Böylece kendisini daha çok işin içerisinde hisseder ve dersin sorumluluğunu üstlenmeye yönelir.

Öğretmen, öğrencinin düzeyini ve birikimini sürekli olarak takip edebilecek ve ilgisini ona odaklayabilecektir. Böylece öğrencisini daha yakından tanıyan öğretmen onun sorularına ve sorunlarına daha kolay çözüm bulabilecek ve başarı grafiğinin yükselerek devam etmesi için öğrenciye özel programlar belirleyebilecektir.