Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

Kocaeli Özel Ders Verenler bütün aileler çocuklarının başarı düzeylerini arttırmak için çareler aramakta, en kaliteli eğitimi alabilmeleri için büyük fedakarlıklar yapmakta, ciddi maddi kaynak ayırmaktadırlar. Kocaeli Özel Ders Verenler , Bu konudaki çabaların boşa gitmemesi ve yapılan her yatırımın öğrenciye kar olarak dönmesi için seçeneklerin iyi değerlendirilmesi ve ihtiyaca en uygun olanın seçilmesi gerekir.

Kocaeli Özel Ders Verenler olarak biz bu noktada devreye girer ve çocuklarınızı aradıkları kaliteyle buluştururuz. Bu söz iddialı ve mesnetsiz görünse de daha önce beraber çalıştığımız öğrencilerin bizimle ilgili görüşleri ve bizle yaptıkları işbirliği sonucu geldikleri nokta bu sözlerimizi desteklemektedir. Peki okullarda öğretilen derslerle Kocaeli Özel Ders Verenler ekibinin verdiği dersler konu ve içerik bakımından benzerlik gösterseler de öğrencilerin okullarda aldıkları eğitimle burada aldıkları eğitim arasındaki makas nasıl oluyor da bu kadar açılabiliyor? Bu sorunun yanıtı bizim bilgiyi vermekten ziyade onu, sunuş tarzımızla ve bunu yaparken izlediğimiz stratejiyle alakalıdır.

Kocaeli Özel Ders Verenler biz öğrencilerimize ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı oluyoruz. Özel dersin okul derslerinden ayrıldığı nokta olan bireysel farklılıklara saygı ve öğrenci düzeyin uygun öğretim yöntem ve tekniklerini de uyguluyoruz. Buraya kadar bütün özellikler ortak gibi görünüyor. Ancak biz derslerimizi işlerken her dersin öğrenilmesine yardımcı olan kaynak ve materyalleri elimizin altında hazır bulundururuz. Öğrencilerimiz kadar öğretmenlerimiz de ders çalışmaktadırlar desek yeridir. Öğretmenlerimiz derse başlarken önceki derste neler yapıldığını kısaca bir hatırlatır. Bu konuşma öğrenciye önceki öğrenmeleriyle sonraki öğrenmeleri arasında bağ kurabilme imkanı verir. Yeni konuya geçmeden önce güdüleyici ve hedeften haberdar edici ön örgütleyiciler kullanırlar. Merak uyandıran sorularla öğrenciyi dersin içine çekerler. Öğrencilerle diyalog hali dersin sonuna kadar korunur. Konuya girişte anahtar kelime ve kavramları verirler. Bunlar dersin bütünlüğünde kullanılacaklardır çünkü ve öğrenci dersi dinlerken bunlara aşinalık kazanırsa konuyu daha iyi anlar. Ders işlenirken öğretmen konuyu bir kez özetler ve konuyla ilgili örnekler verir. Ondan sonra aynısını öğrenciden yapmasını ister. Bu ders sırasında birkaç kez tekrarlanır. Öğrenciden örnekleri açması ve çoğaltması istenir. Konu akışı içerisinde öğretmen sık sık susar ve öğrenciden kendisini tamamlamasını ister. Bunlar öğrencinin dikkatinin dağılmasını önler, dersin başından sonuna kadar yorulmadan her anın her ayrıntının içinde olur.

Kocaeli Özel Ders Verenler okul sınavlarına yönelik ekstra çalışmalar yapılacağı zaman öğretmen, öğrencinin mesul olduğu konuyu baştan sona anlatıp bitirdikten sonra, yaptığı çalışmalar sonucu sınavlarda çıkabilecek olan soruları derlediği dökümanlarını çıkarır. Konu bu sorular üzerinden tekrar işlenir ve soru formatı üzerinden yürünür. Bir konudan çıkabilecek tüm soru kalıpları yer alır ve öğrenci için gelebilecek hiçbir soru sürpriz olmaz.

Kocaeli Özel Ders Verenler yılların deneyimi sayesinde ÖSYM sınavlarında kendi branşlarına ait soru çözümlerinde işe yarayabilecek soru çözüm stratejilerine de vakıftırlar. Bu stratejileri ve püf noktaları öğrencilerine aktarırlar. Sınavda en önemli faktörlerden birinin de zamanı efektif kullanabilmek olduğunu, bunun için gerekli hız ve pratikliğin kazanılması gerektiğini bilirler çünkü.

Kocaeli Özel Ders Verenler daha fazlasını ve özel ders hizmetlerinin erişebileceği üst sınırı keşfetmek artık kurumumuza gelerek kendileri için en uygun olan programlarımızı seçmelidirler. Başarı asla tesadüf işi değildir. Belli kişilerin tekelinde de değildir. Nasıl çalıştığı bilinmeyen bir cihaz onarılamaz. İnsanları hedeflerine erişmekten alıkoyan da işte budur.