Ömerağa Mh. Dündar Çiğit Sk. No: 14
single

KPSS Özel Ders Tarih  Tarih dersinden kpss sınavında 27 soru gelmektedir. Referansını meb kaynakları, açık öğretim fakültesi kaynakları ve ön lisans kitapları oluşturmaktadır. Konu alanları arasında islamiyet öncesi türk tarihi, ilk türk islam devletleri, büyük selçuklu devleti, anadolu selçuklu devleti ve beylikler dönemi, osmanlı devleti tarihi, inkilap tarihi ile çağdaş türk ve dünya tarihi yer almaktadır.

KPSS Özel Ders Tarih sınava çalışmanın bir zorunluluğu olarak ortaya çıksa da çoğu insanımız tarihi kpss çalışırken öğrenmektedir. Ancak tarih dersinin temel ilkelerine bağlı kalarak, muhakeme yaptıran sorular yerine daha çok genel kültür başlığı altında değerlendirilebilecek sorular sorulmaktadır. Sorular bilenin iki saniye içinde çözebileceği, ancak bilmeyenin kalem dahi oynatamayacağı türdendir ve akla gelebilecek en absürt konu bile soru değeri taşıyabilmektedir. Konular siyasi olaylar ile kültür ve medeniyet şeklinde hücrelendirilmiştir. Sorular da daha çok kültür ve medeniyet kısımlarından gelmektedir. ÖSYM sonu çiftli rakamlarla biten, alımın arttığı senelerde tarih sorularını zorlaştırmak gibi garip bir alışkanlık edinmiştir. Fakat KPSS sınavı zar atarak ve olası senaryolar kurarak çalışılacak bir sınav değildir.

KPSS Özel Ders Tarih  tarih çalışırken konu çalışma işini hızlıca bitirmeli en fazla bir, iki kez tekrar etmeli, ondan sonra hatırlamakta zorlandığınız bilgilere dönmek dışında konu çalışması yapmamalısınız. Tarihte işin sırrı soru çözmek değil soru deryasına balıklama dalış yapmaktır. En az 4 soru bankası bitirmeden KPSS’ye girmeyin.

KPSS Özel Ders Tarih  hizmetlerimiz sizlere gerekli desteği sağlayacaktır. Birebir özel konu çalışmaları yapabileceğiniz gibi, soru çözümü çalışmalarınızla konular zihninize iyice yerleşecektir. KPSS Özel Ders Tarih öğretmenlerinizle yapacağınız ders çalışma planınızda konu çalışma ve konuyla ilgili soru çözümünün birbiriyle ardışık olmasına riayet ediniz. Böylece ağır ama emin adımlarla sindirerek öğrenmiş olursunuz. Zor bir süreç olacaktır ancak size ne büyük getiriler sağlayacağını sınavda göreceksiniz.